04Oct
By: yuzdort On: October 04, 2017 In: Genel, Latest News Comments: 0

Snapchat’in Polly’si gençler arasında heyecan yaratınca Instagram her zamanki gibi bizde de olsun diyerek Stories içinde kullanılabilecek anket özelliği getirdi. Mevsimsel çıkartmalarla gelişimini sürdüren Instagram Hikayeler şimdi de anket özelliğine sahip yepyeni bir çıkartma ile karşımızda.

 

Kullanıcıların Instagram Hikayeler üzerinden soru sorabileceği, arkadaş ve takipçilerinin bu soru üzerinde oy kullanabileceği interaktif bir anket çıkartması olan özellik, uygulama içindeki etkileşimi ciddi şekilde arttırmayı hedefliyor. Instagram  bir Facebook mottosu olan etkileşimi güçlendirmek hedefinden hareketle tüm özelliklerine interaktif seçenekler ekliyor.

Instagram Hikayelerde nasıl çift seçenekli anket paylaşımı:

Önce Hikayeniz için bir fotoğraf ya da video çektikten sonra anket çıkartmasını seçin. İstediğiniz yere yerleştirebileceğini çıkartmaya kendi sorunuzu yazabilir ya da anket seçeneklerini kişiselleştirebilirsiniz. Anketinizi paylaşmanızın ardından arkadaşlarınız ve takipçileriniz hemen oy vermeye başlayabilir. Üstelik bu süreçte eşzamanlı sonuçları görmeleri de mümkün! Yani birisi anketinize cevap verdiğinde, herhangi bir zamanda hangi cevabın önde olduğunu kolayca görebilecek.

Eğer kendi anket sonuçlarınızı görüntülemek istiyorsanız izleyiciler listesini yukarı çekerek açmanız yeterli. Üstelik sadece hangi seçeneğin kaç oy aldığını değil, kimin hangi seçeneği oy verdiğini de görebileceksiniz.

Trackback URL: https://www.yuzdort.com/2017/10/04/storiese-anket-ozelligi/trackback/