16Aug
By: yuzdort On: August 16, 2017 In: Genel, Latest News Comments: 0

Facebook, kendisi sahibi olduğu Instagram için okunurluk öncelikli iyileştirmelere gittiklerini duyurdu. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşan ve Hikayeler özelliği ile zirveye ulaşan Instagram, yeni özelliği ile biraz daha Facebook’a benziyor.

Facebook’ta bulunan yorum dizileri artık Instagram’a da geliyor. Daha öncesinde sadece fotoğrafın altına yorum bırakmanıza müsaade eden Instagram, yeni özellikle, tek bir yorumu altında yer alan cevapla butonuna basarak, bunu bir yorum dizisine dönüştürmenize izin veriyor… Oysa kullanıcı için ideal olan bir görselin altında birkaç yeni yorum dizisi açmak. Böylece popüler hesapların altındaki yorumlar daha düzenli görünebilir.

Kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam eden Facebook, haber akışının okunabilirliğini de iyileştiriyor. Kullanıcıların bir bağlantıya dokunmadan önce nereye gideceğini görmesi, bir paylaşıma yorum yaparken, hangi paylaşım olduğunu kontrol etme imkanı ve geri tuşunun öne çıkarılması gibi iyileştirmeler var bu güncellemede. Güncelleme önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulmuş olacak.

Instagram’ın güncellemeleri ise 24. versiyonu ile birlikte iOS ve Android için kullanılabilr olacak. Ancak özelliğin herkese açılmasının birkaç haftayı bulabileceği ön görülüyor.

Trackback URL: https://www.yuzdort.com/2017/08/16/facebook-ve-instagram-tasarimini-degistiriyor/trackback/